Czy każde nowe opakowanie tabletek to nowa ochrona przed ciążą?

Witam mam pytanie czy każde nowe opakowanie tabletek to "nowa" ochrona przed ciąża raz zapomniałam wziąć tabletki na czas teraz za każdym razem się stresuję. A może odstawic tabletki i zacząć stosowanie po miesiącu. Pozdrawiam A.

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro raz Pani zapomniała tabletki, należy przyjąć ją jak najszybciej i przed 7 dni stosować dodatkową ochronę. Wtedy pełne działanie tabletek wraca, nie ma konieczności odstawiania tabletek na miesiąc.