Czy każdy plemnik przenosi tą samą informację genetyczną?

Jestem ciekawa czy kazdy plemnik przenosi ta sama informacje genetyczna, czy bywaja lepsze i gorsze? swiezy czy stary plemnik tez nie robi roznicy? czy moze kazdy plemniczek przekaze inna informacje genowa i np jeden przekaze informacje o chorobie ojca, a drugi nie, od jednego dziecko bedzie blondynem, od drugiego szatynem?

Szanowna Pani, każdy plemnik posiada ten sam materiał genetyczny, wyjątkiem mogą być plemniki z mutacjami de novo. Pozdrawiam