Czy każdy rodzaj zeza można leczyć operacyjnie?

Witam, od długiego czasu noszę okulary. Chodziłam do okulisty, miałam nawet mieć operację zeza, lecz nie przeprowadzili jej, gdyż stwierdzili, iż jest za mały na korektę. Rok temu zniszczyły mi się okulary, około pół roku chodziłam bez. W końcu udałam się od innego okulisty, iż wcześniejszy stwierdził, że nie powinnam nosić okularów cały czas, gdyż pogarszają mi wzrok. Jestem krótkowidzem, bez okularów mam bardzo zamazany obraz. Okulary nosze jednak przez cały dzień, bo dobrze widzę. Z czym jest związana moja wada? Czy mogę zrobić operacje i czy okulary faktycznie pogarszają mój wzrok?
ponad rok temu

Witam!

Noszenie okularów przy krótkowzroczności nie pogarsza Pani wzroku, tym bardziej jak Pani podaje bez korekcji widzi Pani obraz zamazany. Jeśli chodzi o ustawienie oka w zezie proponowałabym udanie się do ortoptysty celem dokładnego badania kątów zeza i ewentualnej kwalifikacji do zabiegu operacyjnego bądź odpowiedniego ustawienia oczu szkłami pryzmatycznymi.

Pozdrawiam serdecznie