Czy kiedyś wyleczę zapalenie pochwy?

Jestem w 11 tygodniu ciąży i mam ciągłe stany zapalne pochwy. Objawiają się tylko tym, że przy podcieraniu papier toaletowy jest zabarwiony raz na żółto, raz czerwono lub beżowo. Leczyłam to globulkami dopochwowymi i nie ma poprawy. Wcześniejszą ciążę poroniłam i stąd moje obawy.
Dodam tylko, że nie mam bólu, swędzenia a i śluz nie ma zapachu.
Proszę o szybką odpowiedź na pytanie, czy jest szansa na wyleczenie się bez straty ciąży lub czym można jeszcze sobie pomóc?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Możliwe, że cierpi Pani na infekcję bakteryjną. Istnieją leki dopochwowe, przeciwbakteryjne, bezpieczne w ciąży, których Pani nie wymieniła w treści swojego pytania, a nazw których nie mogę podać na łamach portalu. Proszę się o nie zapytać lekarza prowadzącego ciążę. Najprawdopodobniej pobierze on też wymaz na posiew z pochwy, jednak z uwagi na długi czas oczekiwania na wynik, wdrożyłabym leczenie przeciwbakteryjne od razu, wspomnianymi globulkami o szerokim spektrum działania.

W razie nieskuteczności takiego leczenia i ujemnego wyniku posiewu, plamienia mogą okazać się związane z samą ciążą (delikatne plamienia fizjologiczne w pierwszym trymestrze).

Pozdrawiam serdecznie!