Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy klipsy tytanowe są przeciwwskazaniem po podróżowania samolotem?

Witam, 2 stycznia miałem zabieg usunięcia lewostronnych żylaków powrózka nasiennego metodą laparoskopową. Na wypisie widnieje taka informacja: „wysokie podwiązanie żyły jądrowej metodą laparoskopową, z użyciem klipsów tytanowych”. Lekarze nic na ten temat nie mówili w czasie obchodu po zabiegu i przed wypisaniem. O co chodzi z tymi klipsami ? Czy one zostały po zabiegu w moim organizmie ? Czy nie są szkodliwe i czy nie uturdnią one mi podróżowania samolotem ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

74 poziom zaufania

Szanowny Panie, standardowo w chirurgii stosuje się klipsy tytanowe do podwiązywania naczyń krwionośnych, proszę się nie martwić. Może Pan podróżować samolotem

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy