Czy kobieta w ciąży może mieć styczność z dzieckiem chorym na świąd?

Czy kobieta w ciąży,może mieć styczność z chorym,ale leczonym od tygodnia dzieckiem na świąd?i co z resztą rodziny?która ma styczność z chorym dzieckiem.

Lek. Paweł Szadkowski

Świąd jest objawem, nie konkretną jednostką chorobową. W zależności od rozpoznania, część chorób wywołujących świąd nie jest zaraźliwych i niebezpiecznych dla kobiet w ciąży.