Czy kolano jest skręcone czy jest uszkodzona łąkotka?

Witam, wczoraj na karate miałam wypadek, kolano mi się wygięło i upadłam.Pojechałam od razu do szpitala i stwierdzono skręcone kolano, powiedziano mi, że wszystko wygląda dobrze, ale jeśli będzie się ból utrzymywał ponad tydzień to możliwe, że coś z łąkotką.Dzis mi noga okropnie spuchnęła, nie mogę jej zginać ani wyprostować, jest w pozycji lekko ugiętej, nie mogę skakać na drugiej nodze, ponieważ czuję jakiś ucisk straszny w kolanie.Wczoraj jak szłam do szatni to czułam jakby mi kolano uciekało.Czy to tylko skręcenie czy rzeczywiście coś z łakotka?

Witam

czy diagnoza w szpitalu odnośnie skręcenia kolana była poprzedzona USG stawu kolanowego ? Aby upewnić się czy jest to skręcenie i opuchlizna jest wynikiem stanu zapalnego czy też faktycznie jest uszkodzona łąkotka należałoby wykonać USG. Jest tez test uszkodzenia łąkotki który może wykonać fizjoterapeuta czy też lekarz ortopeda jednakże z własnego doświadczenia wiem, że nie jest on 100% pewny.
Sugerowałabym zająć się tym od razu, nawet jeżeli się okaże, że jest to jedynie stan zapalny stawu kolanowego to są możliwe działania, które przyśpieszą regeneracje organizmu i szybszy powrót do zdrowia.

Pozdrawiam
Magda Szelągowska