Czy konieczna będzie wizyta neurologa?

Witam, córeczka 10 m-cy. Do tej pory wszystko było dobrze Od kilku dni mam wrażenie, ze dziwnie się zachowuje. Czasami mruzy i zaciska oczka. Powtarza tak kilka razy. Dodatkowo czasem nagle odchyla główkę do tyłu po czym napina sie. Raczej jest wtedy świadoma, bo gdy się odzywam to patrzy na mnie. Trwa to chwilę. Dodam, że ząbkuje. Obawiam się jednak czy to nie padaczka. W domu maż się ze mnie śmieje, że przesadzam, A ja się po prostu martwię o córcię. Proszę o poradę czy pójść do neurologa?

Dzień dobry,

Nic nie stoi na przeszkodzie aby udać się do lekarza pediatry aby zbadał córkę, lekarz oceni czy córka wymaga konsultacji neurologa jeśli tak to wyda skierowanie do specjalisty na NFZ.

Można również udać się bez oczekiwania na wizytę do neurologa to znaczy wizyta prywatna, proszę pamiętać, że to ma być neurolog dziecięcy.

Podjęta decyzja pójścia z córką do lekarza jest wyjściem, że sprawa się wyjaśni i będzie Pani spokojna o swoją pociechę.

Pozdrawiam