Czy konieczna jest eradykacja H.Pylori?

zrobiłem gastrolo wracając do wizyty ,to asekuracyjnie dostałem od Pana doktora leki na ch .pyroli .i zaczelem zażywać ponieważ miałem objawy : Uczucie zatkanych uszu bo słyszę dobrze ,lecz mam uczucie włożonych troche głębiej w ucho stoperów -ale obojętnych przepuszczalnych dźwięk ,kolejna rzecz to zatkany nos i piekące oczy -rozlane widzenie , uczucie sztywnienia w karku które dociera do mózgu ,oglupia Rafluks -głodziłem sie ,dieta tabletki ,to wszystko działa słabo na ww objawy . Wielu rzeczy prubowalem ,zjedzenie czegoś kwaśnego pomaga znacznie (..odtyka sie nos, z uszu schodzi ciśnienie ,poprawia wzrok ) ..znacznie lecz nie zawsze i nie likwiduje objawy w 30 % Robiłem gastrologię ,pobierano wycinek ,wszystko oki . Problem ten znikał również gdy zacząłem kuracje przepisanym lekami od Pana Doktora na Ch.Pyroli ....pomimo ze żadne wyniki nie wskazują na ww bakterie .. to problem znika po ich zazyciu .nadmieniem ze problem powrócił po skończonej kuracji lekami Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pana pytanie, ponieważ należałoby przeanalizować pana pełną historię i obraz kliniczny. Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Terapia eradykacyjna H.pylori mogła pomóc również na inne dolegliwości ponieważ składa się m.in. z antybiotyków. Może pan udać się na konsultacje do neurologa oraz laryngologa ponieważ wymienia pan dosyć niepokojące objawy, które powinny być skontrolowane.