Czy konieczna jest konsultacja z ortopedą?

Czy wymaga to badania ortopedy ? 2 tyg temu rentgen wykazal otarcie rzepki w kolanie . Cały czas kuleje czuje dyskomfort w kolanie . Jak chodzę i próbuje zgiąć nogę piecze w środku. Jak leżę nie boli ..

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli występują u Pani dolegliwości bólowe i trudności ze zginaniem nogi w kolanie, to bez wątpienia należy się udać do ortopedy.

Przy otarciu rzepki występują problemy z poruszaniem, dlatego specjalista, po przeprowadzeniu odpowiednich badań, powinien zaproponować leczenie. Bardzo możliwe, że będzie potrzebna fizjoterapia oraz rehabilitacja, które pomogą Pani powrócić do pełni zdrowia.

Więcej informacji dotyczących urazów kolana znajdzie Pani w naszym artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/uraz-stawu-kolanowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.