Czy konieczna jest operacja torbieli przysadki mózgowej?

Wtam w wyniku MR wyszedł mi guz torbiel na przysadce mózgowej w tylnej części o wysokiej zawartości białka. Jest rosnacy o 5mm w ciągu 6 miesiecy. Z kontrastem nie naciekajaca a bez nacieka .Mam bóle glowy tak jakby mnie ktoś młotem dźgał, szumy w uszach o różnych tonach i częstotliwościach,zawroty głowy szczególnie przy schylaniu i odwrócę za siebie .HormonyTsh i anty -Tpo w normie.Czy to jest groźne i co to jest guz torbiel z tym białkiem oraz czy na pewno jest potrzebna operacja ?Dziękuję

Witam!
Nie należy to do złośliwych. Jednak coś co rośnie w czaszce, czyli zamkniętej puszce, powoduje wzrost ciśnienia śródczaszkowego, może spowodować ucisk na zdrowe części mózgu (tu w sam raz skrzyżowanie nerwów wzrokowych) i tym samym mimo, że nie jest złośliwe czynić szkodę. Co do charakteru i konieczności zabiegu powinien się wypowiedzieć neurochirurg.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Dzień dobry,
jeśłi w kolejnych badaniach Mr zauważono zwiekszanie sie zmiany to można mysleć o leczeniu operacyjnym. DEcyzja jednak powinna być bardzo rozważna i podjęta pooisobistym zbadaniu i analizie badania rezoanansu.