Czy konieczna jest suplementacja witaminą D?

Witam czym Badanie Krwi Witamina D 25(OH) rózni sie od badania 25(OH)D3 ???Chodzi mi o to że chciałem zbadać poziom i ewentualna suplementacje witaminą d3 a pani z labolatorium nie zrozumiała i zrobiła zwykłe D metabolit 25(OH) Czy na podstawie tego badania mozna stwierdzić czy mam za niski poziom i ew suplementacje d3???

Lek. Paweł Szadkowski

Myślę, że w tym laboratorium jest to po prostu jedno i to samo badanie, inaczej opisane i nic więcej. Na jego podstawie będzie mógł Pan określić swój poziom witaminy D w organizmie i ewentualną konieczność suplementacji.