Czy konieczna jest u mnie diagnostyka kardiologiczna?
Dzień dobry! Mam problemy z ukrwieniem mózgu, tak jakby "otępienne" i różne problemy neurologiczne, neuropsychiatryczne a także dysautonomię.. Wszystko to podobno wynika z zespolu Barlowa. Mam też takie dni że serce bez powodu bije mi zbyt szybko i wtedy ciężko cokolwiek robić. Miałam robione ekg i usg serca i wyszło tylko wypadanie płatka/płatków. Brałam beta blokery i nie pomagały. Nie jest to ciężkie wypadanie płatków ale jednak jest i bardzo ciężko się żyje przy takich objawach. Nie wiem czy jest dla mnie jakaś pomoc. Czy może powinnam zrobić jeszcze jakieś badania kardiologiczne?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Dzień dobry.
Warto na opisany temat porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu lub rodzinnym albo z kardiologiem który wykonywał diagnostykę USG. Jeśli nasilają się objawy warto wykonać dodatkową diagnostykę np holter EKG 48 godzinny, badanie z krwi i kontrola z lekarzem aby porównać z poprzednią diagnostyką i oceną objawów klinicznych.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Naturopata
Dietetyk