Czy konieczna jest, w moim wypadku, korekta okularami?

Witam, dzisiaj lekarz okulista stwierdził u mnie astygmatyzm. Jedno oko 0.25 i 120 stopni, a drugie oko 0.5 i 40 stopni. Czy tak naprawdę jest potrzebna korekta okularami? Mam 29 lat i od roku zaczęły mi się problemy z delikatnym rozmazywaniem obrazu. W momencie jak się skupię widzę bez problemu. Zaznaczę, że tego typu dolegliwości nie występują non stop tylko raz na jakiś czas. Ponadto leczę się już 10 lat na nadciśnienie, zmiany w dnie oka nie występują. Czy możliwe by było u mnie laserowa korekta? Pozdrawiam.

29 LAT ponad rok temu

Witam,

Astygmatyzm jest wadą wzroku, która cechuje się niewyraźnym widzeniem z powodu nieregularnego kształtu rogówki. Astygmatyzm oka jest dosyć częstą wadą wzroku. Niewielki astygmatyzm zwykle nie ma wpływu na widzenie i nie wymaga leczenia. Jednak bardziej wyraźny astygmatyzm może powodować zaburzenia widzenia, uczucie dyskomfortu w oku i bóle głowy.

Laserowo można leczyć astygmatyzm do 5,0 D.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam.
Wada wzroku jest u Pana tak minimalna , że stosowanie okularów jest dość wątpliwe dla polepszenia ostrości wzroku , natomiast jeżeli chodzi o laserowa korekcję rogówki to przy takiej wadzie nie wykonuje się.
Pozdrawiam