Czy konieczna jest wizyta u hematologa?

Witam, robiłam miesiąc temu morfologie i wynik plytek krwi 121, dostałam skierowanie do hematologa ale wykonałam jeszcze raz morfologie w innym laboratorium i wynik plytek krwi 210. W laboratorium powiedziano mi że mogę mieć zdolność zlepiania się plytek, czy to się leczy i czy faktycznie muszę iść do hematologa?

Lek. Paweł Szadkowski

"Zlepianie się" płytek, które miała na myśli Pani w laboratorium, dzieje się w probówce, po prostu Pani płytki zareagowały z odczynnikiem, który był w probówce. Jeśli wynik płytek w drugim badaniu wyszedł 210 tys i wszystkie inne wyniki są w normie, nie ma powodu do niepokoju.