Czy konieczna jest wizyta u lekarza w związku z bólem kolana?
Od ponad półtora roku podczas chodzenia, stania, ćwiczenia czy nawet podczas dłuższego siedzenia doskwiera mi ból lewego kolana (dokładniej po lewej stronie). W styczniu miałam robione rtg, które nic nie wykazało. Maści nie pomagają, czy konieczna jest wizyta u lekarza? Trochę przeraża mnie wizyta po tak długim bagatelizowaniu problemu.

KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Dzień dobry.
Opisany przez Panią objawy trwające długi okres wymaga dokładnego przejrzenia się problemu zdrowotnego.
W tym celu wskazana była by wizyta stacjonarna u lekarza ortopedy lub fizjoterapeuty.
Warto odwiedzić swojego lekarza pierwszego kontaktu który po zapoznaniu się z opisanym objawami wyda skierowanie do w/w specjalistów.
Wykonana diagnostyka RTG jest badaniem nie wystarczającym aby stwierdzić z czym mamy doczynienia.
USG stawu kolanowego lub rezonans magnetyczny są własnością diagnostyką już nie wspomnę o badaniach laboratoryjnych które warto było wykonać po diagnostyce rgt która nic nie wykazała żadnych zmian.
Można wykonać diagnostykę laboratoryjną przed wizytą u specjalisty, morfologia z rozmazem, OB, CRP, kreatynina, kwas moczowy, RF. Witamina D.
A więc zmotywować się na wizytę do lekarza aby sprawdzić co jest przyczyną opisanych dolegliwości tym bardziej, że to już trochę trwa bez poprawy lecz utrudniające funkcjonowanie w codziennym życiu nie mówiąc już o uprawianiu sportu.
Pozdrawiam