Czy konieczna jest zmiana leku na sen?

Dzień dobry mój problem zaczol się w kwietniu. Choruje na niedoczynność tarczycy po usunięciu 10lat temu. W kwietniu hormony poszybowały w górę i zaczęło się leczenie zwiększanie dawek leku, zmniejszanie. Odkąd zostały wprowadzone tabletki dodatkowe przestałam spać. Dwie godziny w nocy i koniec. Zmęczenie totalne. Z zaburzeniem snu udałam się do psychiatry przepisal Mirtagen 30mg przespałam 10 dni w miarę do5ranoPo 10 dniach zaczęłam spać od 22do3.O0i tak codziennie. Zwiększona dawka na 45mg nie przyniosła skutku również pobudka o 3 i mdlosci przyspieszony puls ponad 100 po wstaniu. Zmniejszył mi lekarz do 15mg i każe czekać. Zarówno na dawce 15 30 czy 45 śpię tyle samo czyli od 22 do 3.00.Przyjmuje Letrox 75mg Novothyral 75 pół tabletki co drugi dzień i ivabradyne 7,5dwa razy dziennie na puls bo mam niskie ciśnienie. Co tutaj nie tak że przestałam spać gdzie byłam śpiochem. Żadnych problemów nie mam. Czy lekarz powinien mi zmienić ten lek który biorę na spanie już ponad miesiąc i tak nie przesypiam nocy całej?

Witam,

musi Pani wiedzieć, że leki przeciwdepresyjne działają powoli, pierwsze symptomy poprawy powinny być zauważalne po 1-2 tygodnia od rozpoczęcia regularnego stosowania leku. Jeśli w ciągu następnych 2-4 tygodni nie nastąpi poprawa lub bedzie Pani czuła się źle proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym może odbyć się np teleporada jeśli jest długi czas oczekiwania na wizytę stacjonarną.

Pozdrawiam