Czy konieczne będę musiała przyjmować sterydy?

Witam serdecznie.Mam 3 nawrot nadczynnosci tarczycy i lekarz kieruje mnie na jod lub operacje.Po jodzie lekarz powiedzial ze niezbedne bedzie przyjmowanie sterydow ktote moga nasilic u mnie depresje na ktora leczylam sie 2 razy.Moje pytanie brzmi czy po operacji rowniez bedzie koniecznosc przyjmowania sterydow?

Lek. Paweł Szadkowski

U chorych z orbitopatią tarczycową leczenie jodem zawsze przeprowadza się z tzw. profilaktyczną kortykoterapią - przyjmuje się sterydy w odpowiedniej dawce od 1-3 dnia od podania jodu przez miesiąc, a potem stopniowo zmniejsza dawkę.
Taki okres czasu przyjmowania sterydów to dość krótko, by rozwinąć pełne spektrum działań niepożądanych tych leków. Nie jest powiedziane też, że u Pani wystąpi jakikolwiek efekt uboczny. Oczywiście znając Pani historię, musi Pani bardziej uważnie patrzeć na zaczynające się objawy ewentualnego obniżenia nastroju.