Czy konieczne jest leczenie kanałowe u 30-latka?

Witam! Udałem się do dentysty, aby wymienić plombe w zębie. Po rozwierceniu usłyszałem, Że "to podchodzi pod leczenie kanalowe". Po zejściu z fotela dentysta oznajmił, Że " wyciągnął mi nerw z zeba i założył antybiotyk a na następnej wizycie za miesiąc zrobi coś, czego nie zapamiętałem, potem muszę wykonać zdjęcie rtg aby sprawdzić czy wszystko będzie dobrze I jeśli tak to będzie czekała mnie już ostatnia wizyta na tego zeba. Czytałem trochę na Internecie i nie wiem dokładnie o co chodzi. Czy to normalne że po wyjęciu nerwu dostałem do zęba antybioyyk?

Pomiędzy wizytami wkłada się do zęba różne preparaty między innymi pasty z antybiotykami. Wybór zależy od diagnozy i celu terapeutycznego jaki chce uzyskać lekarz. Antybiotyk zabezpieczy przed rozwojem bakterii. Ja najczęściej używam wodorotlenku wapnia z chlorcheksydyną, pasty antybiotykowe stosuje np. w przypadku zgorzeli.