Czy konieczne jest pobranie wycinków szyjki macicy?

Proszę o poradę wynik cytologi liczne komórki zapalne, obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych. Występują inne zmiany nie nowotworowe odczynowe i naprawcze związane z z zapaleniem (typowa regeneracja) - internsyne. Występują nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego ASC-H nie można wykluczyć dużego stopnia HSIL. komentarz do cytologi : bardzo silny odczyn zapalno regeneracyjny. W rozmazie obecną grupa komórek z cechami A-SCH. Proszę o poradę cytologie robiłam rok temu była prawidłowa teraz taki wynik jestem załamana ponieważ lekarz nazwał to początkowe stadium raka płaskonabłonkowego. Czy to wyrok? Co mi grozi? Ginekolog chce mnie w szpitalu na pobranie wycinków i konizacje. Bardzo się boję mam dopiero 22lafa nie mam dzieci. Bardzo proszę o precyzyjna odpowiedź.

Szanowna Pani, należy wykonać biopsję ale proszę się nie martwić, HSIL jest stanem przednowotworowym, ale nie oznacza to że ma Pani raka