Czy konieczne jest podanie dziecku antybiotyku?

Witam. Byłam w szpitalu dwa dniz synem 2.5 roku.Stwierdzono zapalenie krtani. Ale malo kaszlal a w nocy miał taki kaszel ze go trochę zaduszalo. W czwartek pojechał am na pogotowie dostalsm. Nebbud ale w sobotę miał gorączkę utrzymywała się przez caly dzien a gdy podałam czopek to pomogło np na godzinę. Pojechał am na pogotowie. I ze apteki juz nie pełniły dyżuru to lekarz wypisal skierowanie do szpitala. Wyszłam po dwóch dniach. Syn miał się dobrze. Ale jeszcze chyba miał trochę chrypy itp a kaszlal 2 razy na dobę. Dostałam receptę na nebbud i antybiotyk. Syn nie chciał go wypic a byl naprawdę bardzo nie dobry i gdy tylko trochę wypił zwymiotowal. On wogole nie pija syropow bo nie nawidzi. Czy wogle konieczne jest podawanie antybiotyku?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani dokładnie z jakiego powodu syn dostał antybiotyk (zapalenie płuc? gorączka? Jak wysoka gorączka?). To, czy musi brać antybiotyk zależy od objawów. Jeśli na karcie wypisowej jest rozpoznana jakaś choroba bakteryjna - to antybiotyk jest konieczny.