Czy konieczne jest powtórzenie badania USG?
Dzień dobry, W lutym tego roku robiłam badanie USG brzucha. Nie wykazało zmian oprócz stłuszczenia wątroby oraz trzustki. Czy jest sens obecnie powtarzać w sierpniu badanie USG? Coś mogło się pojawić w jego obrazie? Na początku września mam zaplanowaną gastroskopię oraz kolonoskopię ze względu na przebyte zakażenie Helicobacterem oraz moje spostrzeżenie jednorazowego krwawienia w kale. Bardzo się boje, że może coś być z trzustką, ponieważ bywają też u mnie żółtawe stolce i bóle brzucha po prawej stronie..

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Dzień dobry.
Odpowiem, że warto wykonać kontrolną diagnostykę USG przed planowaną diagnostyką we wrześniu aby sprawdzić czy od ostatniego badania nic się nie zmieniło w opisanych przez Panią zmian lub czy w innych narządach przedstawia się prawidłowo.
Brak informacji z Pani strony o diagnostyce z krwi, jeśli nie była wykonana warto ją wykonać; OB, CRP, morfologią z rozmazem, próby wątrobowe i trzustkowe aby mieć pełny obraz.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Naturopata
Dietetyk