Czy konieczne jest pozbycie się węzłów chłonnych po usunięciu narządów rodnych?

Dzień dobry! jestem po usunięciu w maju narządów rodnych (jajników,jajowodów,macicy).Wynik z wycinków wyszedł nowotwór, o dużym stopniu złośliwości na konsultacji lekarz kieruje mnie ponownie na operację na usuwanie węzłów chłonnych i mam pytanie czy to na pewno konieczne ,co mam robić

Lek. Paweł Szadkowski

Lekarz prowadzący najlepiej wie, jak zaawansowana była choroba i skoro sugeruje usunięcie węzłów, warto mu zaufać. Przy dużym stopniu złośliwości guza jest też niestety duże prawdopodobieństwo przerzutów do węzłów. Jest Pani osobą młodą i nie warto ryzykować rozprzestrzenienia się choroby. Oczywiście, jeśli ma Pani wątpliwości, może się Pani udać z wynikiem do innego lekarza i zasięgnąć drugiej opinii.