Czy konieczne jest stałe przyjmowanie Debutiru?

Witam. Mam pytanko z dziedziny bardziej gastrologicznej. Od 3 lat przyjmuje tabletki debutir na wzdęcia i zaparcia. 3 lata temu na prywatnych wizytach lekarz zapisal mi te tabletki, jednak w międzyczasie zrezygnowałam z wizyt prywatnych i poprosiłam o poradę lekarza rodzinnego czy według niego cały czas powinnam brać te leki. Nie widzi przewskazan. Faktycznie w momentach gdy odstawienie na kilka dni tabletki wzdęcia powracają. Nie miałam badań żadnych prócz zwykłego usg brzucha. Czy to podstawa bym dozywotnio brała te leki? Mój lekarz uważa ze takie przypadłości się po prostu ma i nie mogę odstawić leków.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli te leki Pani pomagają to proszę je stosować jak do tej pory.