Czy konieczne jest stałe przyjmowanie leków obniżających poziom tłuszczów we krwi?

Od około 3 lat leczę się z powodu wysokiego stężenia trójglicerydów i cholesterolu. Obecnie leczenie przyniosło rezultaty wpostaci obniżenia poziomu tych substancji. Przez więszkość leczenia zażywałem lipanthyl 160 supra okresowo 215 . W obecnej chwili leki mam zamienione na atoris 30 mg czy to dobry wybór? Czy te leki muszę już przyjmować stale skoro cały czas mam podwyższone trojglicerydy i surowice lekko lipemiczną?Nadmienie jeszcze że od kilku lat mam skurcze łydek i niewyspane nóg

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak, leki te przyjmuje się przewlekle.