Czy konieczne jest stosowanie Metmorfiny?

Witam, bardzo proszę o kompleksową odpowiedź, gdyż co lekarz to inna opinia. Mam 25 lat, otyłość, kamice pęcherzyka żółciowego, lekko otłuszczona trzustke i wątrobe. Podczas niedawnych badań odkryto u mnie hiperinsulinemię. Wyniki badań: Morfologia w normie. Insulina 36 (norma 2,5-25) Glukoza 91 (norma 60-100) Wskaźnik insulinooporności homa-ir 8,10 (norma: poniżej 2) Hemoglobina glikowana 5,20 (norma 4,80-5,90) Internista zalecił Glucophage XR, 750 mg 1x dziennie do kolacji. Czy istnieje konieczność przyjmowania metmorfiny czy lepiej wstrzymać się z tym do wizyty u endokrynologa? Jeśli brać - czy okresowo czy na stałe? Czy nie będzie to kolidowało z innymi lekami, które biorę - Dexilant/Controloc, Debretin, Tiolip, Neurovit, Essentiale Forte, Espumisan, Vivomixx, Urocal SD, żelazo Magne B6 Active, suplementy z wit. B, potasem, biotyną, witamina D. W planach ewentualnie leczenie lekami SSRI (psychiatra) oraz izotretinoina (dermatolog). Czy z którychś z ww leków/suplementów powinienem zrezygnować lub odstawić na później?

szanowny Panie metformina została słusznie przepisana, dodatkowo ważna jest regularna aktywność fizyczna i dieta