Czy konieczne jest usunięcie mlecznych dwójek?

Dzień dobry, córka ma 7.5 roku jedynki na dole już są, ale rosną krzywo ku jezykowi. Czy konieczne jest usunięcie mlecznych dwojek które nawet się nie ruszaja. I czy jest jakieś ryzyko podczas usuwania takiego zęba.U góry ma już stałą jedynke a druga już rośnie wiec ząb mleczny został usunięty z tym ze się już ruszal.

Usunięcie dolnych mlecznych dwójkę nie dość że nie stworzy miejsca dla jedynej, to jeszcze spowoduje skurczenie się dolnego łuku zębowego Boczne zęby zaczną się przesuwać do przodu. Konieczne wydaje się rozszerzenie łuków zębowyvh aparatami czynnościowymi. Pozdrawiam