Czy konieczne jest usunięcie znamienia na członku?

Witam, Piotrek 36l. Mam znamię barwnikowe na żołędzi prącia...byłem z tym u dermatologa, który obejrzał zmianę i zasugerował abym rozważył wycięcie jej gdyż znajduję się w miejscu które jest drażnione i profilaktycznie radzi usunięcie. Mam pytanie w związku z tym, czy taki zabieg wykona ogólny chirurg w standardowej przychodni czy lepiej udać się do jakieś specjalistycznej urologicznej przychodni lecz pewnie to nie będzie na NFZ. Czy taki zabieg i po jest bolesne i co ze zmianą opatrunków? Czy są możliwe jakieś komplikacje? Z góry dziękuję za odpowiedz!

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od rozległości tej zmiany. Radziłbym skonsultować się z urologiem.