Czy konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie się do chirurga?

Witam, po rektopeksja w połowie cięcia na brzuchu mam okrągłą ranę o średnicy 1cm wypełnioną ropą. Zmieniam opatrunek z maścia z antybiotyekiem tak jak zalecił chirurg. Wizytę kontrolną mam 9 maja. Czy powinnam cierpliwie czekać na wizytę czy zgłosić się do lekarza wcześniej jeśli ropa nie zniknie? Po drugie mam zwolnienie do 21 maja, czy będę potrzebować więcej zwolnienia (jestem nauczycielem, praca w większości stojąca i instruktorem fitness, kiedy będę mogła wrócić do trenowania i pracy i regularnego trenowania).Dziękuję za pomoc.

Szanowna Pani, rana może wymagać chirurgicznego oczyszczenia, warto więc wcześniej udać się do lekarza. Niestety nie jestem w stanie określić, kiedy będzie Pani wstanie wrócić do pracy