Czy kontynuować leczenie otarcia?

Witam. Po wypadku miałem silnie otartą twarz i głowę.. Rany przemyłem octiniseptem i gdy trochę przyschły posmarowałem grubo kremem alantan plus. Po 2-3 dniach smarowania kremem kilka razy dziennie strupy odpadły i została jasnoróżowa skóra . Wypadek miałem w niedzielę a w czwartek już praktycznie nie było strupów. Czy to już jest koniec leczenia ? czy jeszcze powinienem coś stosować ?

Lek. Paweł Szadkowski

Miejsce takie warto chronić przed promieniami słonecznymi używając kremu z dużym filtrem. Na niektóre rany zaleca się stosowanie maści sylikonowe lub cepan w celu zapobiegania tworzeniu się dużej blizny, ale jeśli doszło u pana wyłącznie do uszkodzenia naskórka to nie powinno to być konieczne.