Czy kość ma jeszcze szansę się zrosnąć?

Mija 13 mc od złamania spiralnego z licznymi odłamami 1/3 bliższej trzonu kości ramiennej. Brak zrostu. Że względu na ogólny stan zdrowia odmówiono operacji - klika konsultacji u kilku lekarzy. Czy kość ma szansę jeszcze się zrosnąć czy mogę zapomnieć ? Czy takie złamanie uprawnia mnie do ubieganie się o rentę do ZUS (lewa ręką a jestem praworęczna). Mam 36 lat a oprócz tego choruje na rzs cukrzycę nadciśnienie obrzęki limfatyczne mam przepuklinę pępkowa brzuszna i przełyku, zespół cushinga, guza wątroby - ogniskowy rozrost guzkowy, ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Na pewno zespolenie kości zwiększyłoby prawdopodobieństwo zrośnięcia się jej.