Czy kość się zrośnie sama?

10.01.2017złamałamIViVkość śródstopia w lewej nodze. Założono gips na 6 tyg. 21.02wykonano RTGzdjęto gips. IV kość się zrosła a V kości nie.Zalecona aby chodzić. Po konsultacji u innego ortopedy, który zabronił chodzić i zlecił rehabilitację. Jestem po 14 laserem i ultradźwiękach. Zaczełam pole magnetyczne. BioręOsteogenon,Kalcikinon, Cyclo3 fort, chrząstkę rekina,maść żywokostową.Noga zimna, sina,obrzęk,trochę boli.Ile to potrwa?czy kość się zrośnie sama czy operacyjne zespolenie?Ile to potrwa?

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z fizjoterapeutą, ponieważ oprócz zabiegów fizykalnych bardzo ważne jest usprawnianie ruchowe. Zalecam terapię manualną, masaż, kinesiotaping (w celu zredukowania obrzęku). Czas rekonwalescencji jest kwestią indywidualną dla każdego pacjenta. Z pewnością odpowiednie postępowanie fizjoterapeutyczne jest w stanie przyspieszyć ten okres.

Pozdrawiam serdecznie.