Czy koślawość kolan może być dziedziczona?

Dzień dobry, mój mąż od dziecka ma koślawość kolan. Było to spowodowane jego nadwagą i było nieleczone. Chciałabym się zapytać, ponieważ chcemy starać się o dzieci, czy taka przypadłość może być dziedziczona? I czy można to wyleczyć w wieku 35 lat? Jakie to może mieć później dla niego skutki, jeśli to niewyleczył. On przez tę koślawość źle chodzi, tak się buja i widać z daleka, że kolana są skierowane do środka, tworzac literę ,,X". Bardzo proszę o odpowiedź na te wszystkie pytania.

Szanowna Pani, nie, koślawość nie jest dziedziczna, skutkiem nieleczonej koślawości są zmiany zwyrodnieniowe stawów kolanowych