Czy krem na rozstępy może zaszkodzić dziecku?

Kupiłam wczoraj krem na rozstępy i antycellulit :-) Po zastosowaniu skóra zrobiła mi się strasznie czerwona, szybko zaczęłam go zmywać, ale nic nie dało:-( Zaczęłam czytać i doczytałam się, że kremu nie mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią:-(
Jestem matką karmiącą piersią, a mój synek ma dopiero 6 tygodni! Jest mi wstyd i bardzo się boję:-(
Martwię się czy maleństwu nic się nie stanie :-( Bardzo proszę o napisanie, co może się stać po takim kremie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Z pewnością nie ma powodów do zamartwiania się. Jednorazowe użycie "zakazanego" kremu nie powinno wywołać u dziecka żadnych negatywnych skutków (tym bardziej, że przynajmniej częściowo zmyła go pani ze skóry). Zaczerwienienie było natomiast zapewne wywołane reakcją uczuleniową i nie miało związku z faktem, że karmi Pani piersią.
Pozdrawiam serdecznie!