Czy krioterapia ma wpływ na zajście w ciążę?

Witam!

4-tego października miałam ostatnią miesiączkę! Od 11-tego do 22-ego października korzystałam z zabiegów w kriokomorze! Mniej więcej w dniach między 15-19 współżyliśmy z mężem w celu zajścia w ciążę!

Cały czas myślałam, że się udało ale dziś mam nie wielkie plamienia, jasno brązowe! Dodam, że 15 miesięcy temu urodziłam syna i i od tego czasu nie miałam takich objawów na miesiączkę jak teraz, ból i powiększenie piersi, po porodzie nie odczuwałam już takich objawów, a od paru dni mam taki ból w dole brzucha jakby idący do pachwin, taki był na początku ciąży!

Dodam, że straciłam dwie ciąże zanim udało mi się z synkiem! Pierwsza ciąża w 11 tym tygodniu okazała się pustym jajem płodowym, a druga została poroniona na wczesnym etapie! Moje obawy są takie, że może to ciąża i to są plamienia poronne! I czy jeśli to nie ciąża to czy kriokomora mogła wpłynąć na zajście? Bardzo proszę o odpowiedź!
Dziękuję Jagoda

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tego typu zabiegi są przeciwwskazane w ciąży, ale na etapie zachodzenia w nią nie powinny mieć wpływu na dziecko. Proszę również nie zamartwiać się pamieniami, to bardzo częste zjawisko we wczesnej ciąży, szczególnie w terminach, w których wypadałyby miesiączki, gdyby nie doszło było do zapłodnienia.

Niepokojące są dopiero intensywne krwawienia. Również pozostałe Pani dolegliwości mogą być objawami prawidłowej wczesnej ciąży. Proszę wykonać test ciążowy i umówić się na wizytę do ginekologa, który poprowadzi ewentualną ciążę. Lekarz wykona USG, aby potwierdzić dobrostan dziecka.
Pozdrawiam serdecznie!