Czy krwawienie było poronieniem?

Ostatni okres miałam 24.07.2010 r. W tym miesiącu okres spóźnił mi się o pięć dni, z tym że nie był to normalny okres, bo był jakiś taki skąpy, jedna czwarta z tego, co zawsze miałam, a dodam że mam bardzo regularne cykle - co 28 dni. Piersi mnie nie bolą (przy pierwszej ciąży mnie bardzo bolały) jestem senna i mam zawroty głowy i bolą mnie jajniki. Wczoraj poszłam i zrobiłam badanie beta hcg - dzisiaj odebrałam wyniki i jest 24.40 IU/1. Czy to oznacza, że jestem w ciąży? Boję się, że to krwawienie było poronieniem.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Skąpy "okres" wskazuje, że raczej do poronienia nie doszło, takie skąpe krwawienie jest normalnym objawem ciąży w jej pierwszym trymestrze. Należy powtórzyć badanie bHCG po dwóch-trzech dniach, aby zweryfikować czy rzeczywiście doszło do poronienia. Powinna się też Pani jak najszybciej umówić na wizytę u giekologa, bez względu na to czy ciąża się dalej rozwija czy doszło do poronienia.

Pozdrawiam serdecznie!