Czy krwawienie jest spowodowane tym, że nie zrobiłam 7-dniowej przerwy?

Witam. Mam 39 lat, zdiagnozowano u mnie przedwczesne wygasanie funkcji jajników. Od roku zarywam leki. Najpierw była to cyklo progynowa zażywania 21 dni i 7 dni przerwy, w czasie której występowało krwawienie. Aktualnie zlecono zmianę leku na trisequens, który ma być stosowany codziennie. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam lekarza, ale pierwszą tabletkę wzięłam odrazu po zakończenie cyklo progynova. Po kilku tabletkach trisequens wystąpiło krwawienie. Czy jest to spowodowane tym, że nie zrobiłam 7dniowej przerwy? Czy przy kolejnym opakowaniu trisequens nie będzie już krwawienia?

Szanowna Pani, teoretycznie krwawienie nie powinno wystąpić, ale mogło być związane ze zmianą leku, przy kolejnych opakowaniach już nie powinno być- podczas przyjmowania tabletek z hormonami