Czy krwawienie po leku Climen można uznać za pierwszy dzień cyklu?

Witam serdecznie. Choruję na PCO, w związku z czym nie mam regularnej miesiączki... Dostałam na wywołanie miesiączki Climen (miałam brać tylko tabletki różowe), po czym pierwszego dnia okresu (krwawienia z odstawienia?) zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne Teenia. Czy krwawienie po Climenie można uznać za pierwszy dzień cyklu? Czy jestem zabezpieczona normalnie od pierwszego dnia brania tabletek, czy powinnam dodatkowo się zabezpieczać do końca pierwszego blistra?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy stosować przez 7 dni dodatkowo np prezerwatywę jako dodatkowe zabezpieczenie dla 100 procentowej pewności.