Czy krwawienie w 16 tygodniu ciąży to coś niepokojącego?

Witam, jestem w 16 tygodniu ciąży. Moje problemy z krwawieniem zaczęły się dwa tygodnie temu. Byłam oczywiście niejednokrotnie u lekarza, ale nie widzą problemu. Zaznaczę, że mieszkam w UK. Z USG wychodzi wszystko w porządku. Krwawienie mam po nocy, a resztę dnia tylko plamienie. Jest to ciemna krew. Nie wiem już, co mam robić. Tutaj nawet nie dadzą żadnych lekarstw. Jestem bardzo zaniepokojona i bezsilna. Bardzo proszę o pomoc!

Witam!

Pytania powinna Pani zadawać przede wszystkim lekarzom, którzy się Panią zajmują! To oni znają dokładnie Pani stan zdrowia i wyniki badań - np. badanie USG. Powinna im Pani zaufać, a jeśli nie, to proszę poszukać innej opieki medycznej. Bez zaufania relacja pacjent - lekarz nie ma sensu.

Krwawienia z dróg rodnych podczas ciąży nie są stanem fizjologicznym. Mogą być spowodowane np. przedwczesnym odklejaniem się łożyska, łożyskiem przodującym, nadżerką szyjki macicy, żylakami pochwy i sromu. Skoro lekarze po wykonaniu badań uznali, że nie ma potrzeby wykonywać żadnych działań i dziecko nie jest zagrożone, to najprawdopodobniej rozpoznano u Pani stan, w którym leczenie nie jest konieczne. Jeśli nie ma bezwzględnej konieczności, nie podaje się leków kobiecie ciężarnej (aby chronić dziecko). Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam!