Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy krwotoki z nosa mogą być objawem boreliozy?

Witam. Dwa lata temu zostałam ugryziona przez kleszcza, wyszedł rumień dostałam od razu antybiotyk od lekarza rodzinnego. Po 3 tygodniach zrobiłam badanie na boreliozę metodą CLIA, IgM 53,4 AU/ml czyli test pozytywny, IgG negatywny. Od razu poszłam do lekarza chorób zakźnych który zalecił antybiotykoterapię. Najpierw długa terapia Unidoxem, później Duomoxem. Po antybiotykoterapii zrobiłam test Western blot który, który zarówno IgM jak i IgG wyszedł ujemny (wszystko na 0), test metodą CLIA IgM 47,5 AU/ml. Wszystkie moje objawy minęły, a lekarz powiedział ze wynik z czasem się zmniejszy. Rok po ostatnich badaniach czyli kilka dni temu zobiłam ponownie test na boleriozę metodą CLIA, wynik: IgG <5 AU/ml = nieobecne. IgM 54,1 AU/ml= obecne. Już sama nie wiem co mam robić, nie mam żadnych objawów które występowały wcześniej (osłabienie, podwójne widzenie, rozmazywanie się obrazu, ciągłe zmęczenie), jedynie pojawiły się częste krwotoki z nosa (średnio 1-2 razy w tygodniu), czy może to być spowodowane boleriozą? Czy taki wynik badania metodą CLIA może wynikać z czegoś innego niż bolerioza?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Sugeruję raczej żeby wykonała pani podstawowe badania w kierunku zaburzeń krzepliwości (m.in. morfologia krwi z rozmazem, INR, APTT) i skonsultowała się z laryngologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy