Czy krzyki przez sen są skutkiem zdarzeń z dzieciństwa?

Czy krzyki przez sen są skutkiem zdarzeń z dzieciństwa? Wstydzę się tego, bo mieszkam w internacie. Ok. 10 lat temu tata wrócił do domu po kilku piwach. Mama zaczęła się z nim kłócić, szarpać. Tata przewrócił mamę na ziemie i zaczął ją bić, aż do krwi. Ja biegałam, płakałam, nie wiedziałam co mam robić. Gdy sąsiad to zobaczył, to odciągnął go. Gdyby nie on, to by ją zabił. Tatę zabrała policja. Bardzo się bałam. Czy to przez to przeżycie krzyczę przez sen? Jak temu zapobiec?

Witam,
Proszę spróbować rozmowy z wychowawcą lub pedagogiem.Oni znają sposoby pomocy w takich sprawach i powinni nawiązać kontakt z rodzicami a nawet zagrozić interwencją prawną.To konieczne,by Pani nie bała się przemocy obecnie.Szkoła może zaopiekować się Tobą także na codzień i skierować do specjalistów.

Dzień dobry,

Może Pani poszukać w swojej miejscowości psychoterapeuty/psychologa i skorzystać z osobistej konsultacji (a być może i leczenia) - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychologicznej lub w różnych NZOZ'ach (w ramach NFZ).