Czy leczenie chlamydii u dziecka jest skuteczne?

Dzień dobry Panie Doktorze. Mam dość często chorujaca córkę 2,5 roku. Choruje co miesiąc, katar i męczący mokry kaszel, zarówno w nocy jak i w dzień. Zrobiłam jej badania na Chlamydie i Mykoplazma. Pierwszy raz badania robione w 2017 R wartości IgG chlamydia poniżej 2, mykoplazma 2. Badanie powtórzone za rok: chlamydia igg 12,3, mykoplazma igg 5,1. Czy to oznacza że chlamydia nadal się rozwija? Córka nigdy nie była leczona na bakterie atypowe.

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Badanie przeciwciał w klasie IgM świadczą o aktywnej infekcji , igg o przechorowani bądź kontakcie z dana infekcja i świadczą o odporności. Także nie potrzebnie je Pani robiła.