Czy leczenie depresji w szpitalu przyniesie lepsze skutki?

Witam, zastanawiam się nad leczeniem stacjonarnym depresji w szpitalu, oddziale. Czy taka forma terapii może przyspieszyć leczenie, nauczyłem się tłumić emocje, podporządkowywać je i to mnie wykańcza, myślę, że też nie pozwala albo utrudnia zdrowienie. Dlatego odcięcie się od wszystkiego i pobyt w jakimś miejscu gdzie można spokojnie pracować nad sobą i skupić się na tym pełni wydaje się brzmieć rozsądnie, ale to tylko moje wrażenie.

Dzień dobry,

Nie jest możliwe udzielenie Panu jednoznacznej odpowiedzi, nie znając wielu danych. Ot, chociażby czy został Pan zdiagnozowany ? Na czym polega Pana depresja ? Jak długo Pan choruje ? Czy wcześniej się leczył i na czym polegało leczenie ?
Musi Pan wiedzieć, że nawet jeśli zdecyduje się Pan na hospitalizacje to b.często leczenie na tym się nie kończy. Nie wspominając już, że po hospitalizacji wraca Pan do tego samego środowiska, przed którym chce się Pan schronić w szpitalu.
To co może Pan zrobić, to najpierw skorzystać z konsultacji u lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty - celem diagnozy i określenia możliwych form / metod leczenia. Może Pan skorzystać z pomocy w ramach NFZ - np.: PZP lub prywatnie - w Warszawie np.: Ośrodek Rasztów.

Witam Pana. Podejmując taką decyzję, o której Pan pisze subiektywne wrażenie jest ważne, ale warto je połączyć z opinią specjalistów. Mam nadzieję, że depresja o której Pan pisze jest zdiagnozowana przez lekarza psychiatrę i był Pan leczony ambulatoryjnie. Z Pana opisu trudno mi wywnioskować, czy korzystał Pan również z pomocy psychologicznej. Oprócz Pana ocena skuteczności leczenia ambulatoryjnego należy również do osób zaangażowanych w Pana leczenie (czyli lekarza i psychologa). To połączenie tych opinii może Panu pomóc uzyskać odpowiedź na postawione pytanie. Oczywiście dostępność na miejscu do lekarza i oddziaływań psychologicznych w oddziale szpitalnym może być ważnym argumentem dla Pana decyzji. Pozdrawiam Pana