#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

Tak wyleczenie po stosowaniu interferonu jest możliwe. Czas leczenia zależy od genotypu HCV ( genotyp 2 i 3 leczy się 24 tygodnie, inne genotypy 48 tygodni) Gdy po 24 tygodniach od ukończenia leczenia nie wykrywa się kwasów nukleinowych wirusa w surowicy krwi, uważa się, że leczenie było skuteczne.

0
Marta Mielniczuk
55 poziom zaufania

Witam, owszem, stosuje się interferon alfa w leczeniu przeciwwirusowym HCV. Ostre WZW typu C leczy się tylko interferonem, ewentualnie w razie nieskuteczności leczenia dodaje się rybawirynę. Skuteczność takiego leczenia to ok. 90%. W przewlekłym WZW typu C stosuje się natomiast terapię trójlekową bądź dwulekową w zależności od genotypu wirusa. W tym wypadku czas i schemat leczenia zależą głownie od genotypu wirusa. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty