Czy ledwo widoczna druga kreska na teście ciążowym wskazuje na ciążę?

Witam. Mam małe pytanie zrobiłam test, w którym druga kreska jest ledwo widoczna, wczoraj powinnam dostać okresu ale dzisiaj pobolewa mnie trochę brzuch mniej niż zwykle ale jednak boli, czy to może być ciąża czy moje oczy na teście widzą to co chcę widzieć?

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to ciąża, ale proszę pamiętać, że testy ciążowe nie są w stu procentach dokładne i warto powtórzyć taki test, lub wykonać badanie betaHCG z krwi.