Czy lek Acard przyjmowany w 15. tygodniu ciąży może powodować plamienia?

Witam jestem w 15 tygodniu ciazy. Poprzednia ciaza zakonczyla sie obumarciem w 37 tygodniu z powodu niewydolnosci lozyska. Obecnie mam wlaczony acard 75 mg raz dziennie. Po kilku dniach przyjmowania tego leku zaczely sie u mnie lekkie plamienia. Na usg bylam dwa dni temu i wszystko bylo dobrze dziecko rosnie ma prawie 10 cm. Biore luteine dopochwowo 2 razy dziennie. Czy acard moze powodowac takie sensacje w postaci plamien?. Prosze o szybka odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Warto jednak podkreślić, że objawy jakie Pani podaje mogą być wynikiem wahań hormonalnych.