Czy lek Axotret i inne leki przeciwbólowe mają wpływ na przyjmowaną antykoncepcję hormonalną?

Witam Czy lek Axotret i inne przeciwbólowe leki typu ibum,apap,metafen,ibuprom mają wpływ na przyjmowaną antykoncepcje hormonalną tabletki microgynon 21 ? Czy wzięcie tabletki 2 dni pod rząd godzinę później od zawsze planowanej godziny nie zmniejsza ochrony przed ciążą? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Te leki nie mają wpływu. 1 godzina później nie wpływa na ochronę antykoncepcyjną.