Czy lek Budiair zaszkodzi ciąży?

Biorę lek na astmę BUDIAIR i dowiedziałam się że jestem w ciąży czy mam jak najszybciej skontaktować się z pulmonologiem czy ten lek nie zaszkodzi dziecku to pierwsze tygodnie ciąży Proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Lek ten posiada kategorię B/C - należy go stosować w ciąży wyłącznie wtedy, gdy przewidywane korzyści przewyższają ryzyko dla płodu. Najlepiej skontaktować się ze swoim pulmonologiem.