Czy lek Ceclor można mieszać z jogurtem?

Witam. Lekarz przepisał dla 2.5 rocznego synka antybiotyk. Ale on nie chce go pić. Chodź nie wiem jak bym go przekonywala i wmuszala to nie da rady. On ogolnie żadnego syropu nie wypije. Może być słodki smakowy itp nie wypije.. Ma odruchy wymiotne. Jedynie jeszcze jak wymieszam go np z jogurtem. Ten lek to ceclor. I moje pytanie czy wogle można tak mieszać i czy wtedy on wogle działa??

Lek. Paweł Szadkowski

Na pewno lepiej podać w ten sposób niż wcale (to zależy też od tego z jakiego powodu został przepisany antybiotyk i jakie stężenie w organizmie jest pożądane), ale w charakterystyce produktu leczniczego istnieje informacja, że podanie z pokarmem może zmniejszyć jego stężenie maksymalne w organizmie (i w ten sposób może mieć wpływ na jego skuteczność). Jeśli nie zauważyłaby pani poprawy, sugeruję udać się do lekarza pediatry, który prowadzi leczenie.