Czy lek Cignon może mieć wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjne?

Witam. Lekarz przepisał mi lek Cignon na ścięgna (skład: Olej sojowy, mukopolisacharydy (odpowiada 90% siarczanu chondroityny i 10% peptydów z chrząstki), żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć - glicerol, hydrolizowany kolagen typu I, kwas L-askorbinowy, emulgator - lecytyna sojowa, substancja zagęszczająca - monostearynian glicerolu, barwniki - karmel amoniakalny i dwutlenek tytanu, siarczan manganu, substancja przeciwutleniająca - alfa-tokoferol). Zapomniałam go jednak poinformować o tym, że przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Diane-35. Czy wyżej wymieniony lek może mieć wpływ na ich skuteczność? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinno mieć to wpływu na działanie środków antykoncepcyjnych.